Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zatímco jiní dvouletí objevují krásy pískoviště a školky, malý Oscar Wrigley z Anglie by se raději učil o divoké zvěři, nebo historii antického Říma.

Chlapec se také už začal věnovat hudbě a dokonale rozenává jednotlivé nástroje v orchestru.

Takže jeho rodiče nemohli být ani přkvapeni, když se ve dvou letech a pěti měsících stal po náročném vstupním testu členem Mensy. Test prokázal, že má IQ vysoké kolem 160, což je zřejmě stejně jako měl Einstein, či Stephen Hawking. Je jisté, že je jedním z nejchytřejších dětí, které se na naší planetě kdy narodily.

Oscar neustále klade rodičům nějaké otázky. "Upřímně se bojím toho, že mi za pár měsíců řekne, že jsem ididot," směje se jeho otec.

Jeho schopnosti přesahují normálního dvouleté dítě také tím, že má ve svém slovníku už více jak 1000 slov, zatímco je u jiných dětí běžné, že znají a aktivně používají kolem padesáti.

 

 

 

         Oscar

 

Překvapivé je, že jeho rodiče jsou normální lidé s průměrnou inteligencí. Jedna vyjímka v rodině by se ale našla. Jeho strýc nastoupil na universitu již ve 13 letech.

"Jednou s Oscarem seděl na zahradě náš známý a ukazoval mu ´koukej, tam je píp-píp´ a Oscar se na něj otočil a řekl, ´ne, to je pták´," vypráví Oscarova pyšná babička.

Inteligence dítěte s v průběhu let bude dále přeměřovat. Přesto se stal nejmladším chlapcem, který byl přijat mezi nejchytřejší mozky světa. Mladší než on je jen holčička Elisa, která byla přijata o měsíc mladší.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář